Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Yatırım İçin Ev mi ,Dükkan Mı Alınmalı ?

Yatırım İçin Ev mi ,Dükkan Mı Alınmalı ?

Yatırım İçin Ev mi ,Dükkan Mı Alınmalı ?

Gayrimenkul Yatırımı Yapmak İsteyen Müşterilerimizin en Çok sorduğu ve Kararsız Kaldığı Konulardan biri olan Ev mi Alalım İş yerimi…. Yatırım İçin Hangisi Daha iyi Olur

Yatırım için yada Kira getirisi için bir ev alacaksanız kiracınız evi boşalttığında ev de oluşabilecek hasarları, oluşabilecek tadilat masraflarını göz önüne almalısınız. Sonuçta evde bir den fazla kişiler yaşayıp evin her noktasını kullanmakta ve kullanılan bu malzemeler zamanla eskimektedir. Şehrin prestijli bir projesinde, yada sitesinde alacak olduğunuz gayrimenkul 10 yıla kadar değerinin üzerine koymaya devam edecek ve satarken size hissedilir bir kazanç sağlayacaktır.10 yıl sonrası yıpranma ve etrafında yeni yapılanların üremesiyle değer artışı biraz daha yavaşlayacaktır. Âmâ kira getirisi sağlamaya devam edecektir.

 

Dükkan yatırımı ev yatırımına göre daha fazla bütçe ayrılması geren bir yatırım çeşitidir. Zira ucuz maliyet olması için mahalle aralarından yapılan dükkan yatırımları kiracı bulmakta zorlanabilir yada yanlış kiralamalar sizleri uzun vadede oldukça üzebilir. Dükkân Yatırımları ana cadde üzerlerinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgelerden yapılmalıdır. genellikle büyük montajlı dükkanlar kurumsal markalar tercih edebilir ve iyi kira getirileri sağlayabilir.

Dükkanların satışın da evlerde olduğu gibi bina yaşına çok fazla dikkat edilmemektedir. Konumu güzel olan ve kira getirisi iyi olan bir dükkan  her zaman yatırımcısına kazandırmaya devam edecektir.

Karar sizin bütçenizin el verdiği koşullarda gayrimenkule yapılan yatırım en çok kazandıran yatırımdır

 

Paylaş: