Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz bilgi@mkmyatirim.com

Telefon Numaramız 0236 404 0 656

Bir Emlakçının En Çok Duyduğu Soru…

Ana Sayfa » Blog Yazılarımız » Bir Emlakçının En Çok Duyduğu Soru…

Bir gayrimenkul danışmanın her gün en çok duyduğu sorudur muhtemelen  ..”burası en son kaça biter”…

Öncelikle şurayı çok önemli bir dip not olarak belirtmeliyim ki telefon görüşmesinde yada ilk görüşmede ilk sorunları arasında bu soru varsa alıcının, genel de o işlem başarısız sonuçlanır.

Biz firma olarak ilk önce müşterilerimize şunu anlatıyoruz. Bizler doğru fiyatlı olduğuna inanmadığımız bir gayrimenkulün satışını almıyoruz ve asla bir gayrimenkulün üzerine para koyarak satışa sunmuyoruz.biz işlem başarı ile sonuçlandığımızda alıcı ve satıcıdan sadece hakkımız olanı talep ediyoruz. Üzerine para koyarak satış yapan hiçbir meslektaşımızı da tasvip etmiyor, mülk sahiplerinin de buna müsaade etmemesini rica ediyoruz.

Gelen bir telefon aramasında müşteri gayrimenkul ile ilgili bilgiler alıp, son cümlesi burası kaça biter…inanın fiyatı söylediğiniz anda kaybettiniz demektir. Müşteri der ki” ya sen söyle kaça biteceğini bana uyarsa ben gelir bakarım”…işini bilen bir gayrimenkul danışmanı kesinlikle telefonda göstermediği bir gayrimenkul için pazarlık yapmaz, son fiyatı söylemez….Sonun sonu yoktur telefonda buraya düştüyse ,yüz yüze gelince demek ki daha da düşecektir algısı oluşur alıcı müşteri de. Aslında siz gerçekten müşteriye doğruyu söylemiş ve müşteriyi kaçırmamak için fiyat vermiş olabilirsiniz. Âmâ ne yazık ki insan psikolojisi yüz yüze geldiğiniz de bir pazarlık daha olacaktır. Gayrimenkulü görmeden pazarlık yapan bir alıcı da gerçek alıcı olmaz. Düşünün ki gayrimenkulü alıcının tahmin etmediği bir bedel ile satılabileceğini söylediniz…Telefonda hayırlısı olsun aldım deme ihtimali sizce var mı? Hiç kimse görmediği bir gayrimenkul için bir tomar para ödemez😊

Biz müşterilerimize şunu anlatıyoruz ve bilmelerini istiyoruz. MKM YATIRIM pazara sunduğu portföyleri aldığında ilk önce sizler için Pazar analizi yapar, doğru fiyatı belirler ve üzerine para koymadan piyasa değeri ile satışa sunar. Siz gayrimenkulü beğenir, alım aşamasına geçer iseniz verecek olduğunuz teklifinize saygı duyar mantık çerçeveleri içerisinde mülk sahibi ile sizin adınıza pazarlık yapar ve işlemi başarılı bir şekilde sonuçlandırmaya çalışırız.

Gerçek bir alıcı iseniz önce gayrimenkulü almakta kararlı olun… fiyat 2.planda en önemli etmendir mutlaka. Ama liste fiyatından satışa çıkmış bir gayrimenkul zaten sizin bütçenize yakın bir rakam olmasa o gayrimenkul ile ilgilenmezsiniz. Mantıklı bir pazarlık ile gayrimenkule sahip olmak için danışmanınıza güvenin ve kazanan siz olun….

  • Son Eklenenler